• Search
    Lékárna Fit
  • Lost Password? Lékárna Fit

Důležitost pití pro dobré fungování ledvin

Ledviny jsou jedním z nejdůležitějších orgánů v lidském těle. I proto je třeba je pravidelně chránit. A to nejenom tím, co jíme, ale také tím, že budeme pravidelně pít. Nikoliv různé sladké limonády, slazené džusy, nebo alkohol. Důležitost pití pro ledviny je spojena hlavně s čistou vodou. Ta je nesmírně důležitá. Proč?

Vodou se ledviny čistí

Jak je možné si tento párový orgán charakterizovat? Je to celkem jednoduché. Ledviny je možné považovat za velmi účinný filtr lidského těla. Prochází jím pravidelně ohromné množství krve, která se filtruje a čistá následně opět proudí lidským organismem. Díky tomu, že budete pít dostatek vody, se bude tento lidský filtr čistit. Voda totiž výrazně prospívá k tomu, že je pravidelně čistíte. Díky tomu dochází k situaci, že svou činnost vykonávají stále dobře. Tak, jak mají.

Eliminujete zdravotní problémy

Poslední průzkumy ukazují, že až 40 procent populace ani neví, že má něco se svými ledvinami. To je poměrně alarmující zpráva. Většina z nich to logicky zjistí až ve chvíli, kdy lékař provede konkrétní testy. I zde je tedy celkem logické dodržovat pravidelné pitný režim. Důležitost pití je pro tento orgán spojena s tím, že se eliminují zdravotní problémy. Tím, že voda ledviny čistí, pochopitelně eliminuje i situace, kdy by byly výrazně zatěžovány. Podporuje se tak jak jejich dobré fungování, tak se eliminují i stavy spojené s jejich možným poškozením.

Nejsou tolik zatěžovány

Jak je to možné? Pokud je dodržován pitný režim a organismus netrpí dehydratací, tak v něm vše funguje tak, jak má. I ledviny tak mají dostatek energie ke svému fungování. Také nelze zapomínat na to, že dobře fungující organismus vylučuje pot. Jak pro regulaci teploty, tak i proto, že touto cestou vylučuje sůl a další nežádoucí látky. Ty se tak z těla dostanou těmito přirozenými cestami – povrchem kůže, a tak nemusí putovat do vašich ledvin.

Written by
Redakce
View all articles
Leave a reply

Written by Redakce